Sport Addicted Powder - Sweat and Water Resistant Compact Powder
Details
https://www.pupamilano.ro/editii-limitate/sport-addicted/sport-addicted-powder---sweat-and-water-resistant-compact-powder/050091A001.html Disponibil în 3 varianteVariations

Pudră Compactă cu textură lejeră și mătăsoasă, confortabil, ușor de aplicat și de estompat. Reduce micile imperfecțiuni ale pielii pentru o piele perfectă chiar și în timpul activității sportive*.
*Test clinic de utilizare efectuat pe 30 de voluntare care practică sport.
Cu risc scăzut de reacții alergice
Testat dermatologic
Necomedogenic
Fără Parabeni
Made in Italy
Prezența unui copolimer cu proprietăți hidrofobe creează o peliculă care face pudra absolut rezistentă la transpirație și apă* fără a împiedica sudorația. Formula îmbogățită cu pulberi cu proprietăți de absorbție a sebumului, pentru o acțiune matifiantă și un efect anti-luciu.
*Test clinic de utilizare efectuat pe 30 de voluntare care practică sport.
Cu risc scăzut de reacții alergice
Testat dermatologic
Necomedogenic
Fără Parabeni
Made in Italy
Întindeți pudra pe toată fața, pornind dinspre centrul frunții, nas și bărbie, estompând spre exterior.
Estompați apoi de la bărbie către baza gâtului pentru a evita contrastele de culoare inestetice.
Lista ingredientelor este actualizată în mod constant. Cu toate acestea, vă rugăm să consultați compoziția indicată pe ambalajele produselor.
TALC, ZEA MAYS (CORN) STARCH, DIMETHICONE, ZINC STEARATE, TRIETHYLHEXANOIN, SILICA, PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE, VP/HEXADECENE COPOLYMER, DIMETHICONOL, ZEA MAYS (CORN) GERM OIL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, POTASSIUM SORBATE, CHLORPHENESIN
(+/-) MAY CONTAIN:
CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77491, 77492, 77499 (IRON OXIDES)